12 Ağustos 2020|Çarşamba,20:56:30
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 12.08.2020
DOLAR
7,2837 1,10
EURO
8,6234 1,66
ALTIN
455,50 2,85
BİTCOİN
$11.556,4400 1,15
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet Uzmanı
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet UzmanıKurban Bayramı nda Dengeli ve Sağlıklı Beslenme5 dakika da okunur
14 Ekim 2019 - 14:31
14 Ekim 2019 - 14:314 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
4 dakika da okunur
0 yorum

Kartal Et Mamülleri Açıklama Yaptı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın taklit ve tağşiş ürün satan firmalara yönelik açıkladığı liste de yer alan Kartal Et Mamülleri açıklama yaptı.

Kartal Et Mamülleri Açıklama Yaptı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın taklit ve tağşiş ürün satan firmalara yönelik açıkladığı liste de yer alan Kartal Et Mamülleri, açıklama yaptı.

Bakanlığın açıkladığı listeye göre, Saçaklıoğlu sucuk numunesinde Temmuz 2017 de alınan numunede tek tırnaklı ve kanatlı hayvan eti, Ağustos 2017'de alınan Saçaklıoğlu sucuk numunesinde kanatlı eti, 29 Ocak 2019 da Kartal Et Mamüllerine ait sucuktan alınan numunede soya ve Şubat 2018 de Saçaklıoğlu Et Mamüllerine ait sucuktan alınan numune de tek tırnaklı hayvan eti tespit edildiği belirtilmişti. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın taklit ve tağşiş ürün satan firmalara yönelik açıkladığı liste de yer alan Kartal Et Mamülleri, basın açıklaması yaptı.

1930 yılından beri özveri ve titizlikle hizmet verdiklerini kaydeden firma; "İlk kurulduğu günden beri bünyesinde bulunan markalar da dahil olmak üzere hiçbir surette isim ve ünvan değişikliğine gitmemiştir ve gitmeyecektir. Ayrıca önemle belirtmek isteriz ki firmamız geçmiş yıllarda çevre illerdeki firma ve kasaplara kendilerinin getirmiş oldukları hammaddeleri işleyerek ürün üretimi ve teslimatı (fason üretim) yapmıştır." denildi.

"YASAKLI GIDAYI FASON FİRMA GETİRDİ", YASAKLI GIDAYI GETİREN CEZA ALDI"

Kendi getirmiş olduğu hammadde ile firmamıza fason sucuk ürettirmek isteyen bir müşterileri tarafından getirilen yüklü miktardaki hammadde içerisinde firmamızca tespit ve teşhisi mümkün olmayan cüz’i miktarda yasaklı gıdaların il tarım müdürlüğünce tespiti üzerine firmalarının mağdur olduğu kaydedilen açıklamada; şu ifadelere yer verildi; " Firmamıza bu şekilde yasaklı gıda getiren müşterimiz hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Savcılıkca yürütülen soruşturma neticesinde ilgili müşterimiz aleyhine Sakarya 2. Asliye Ceza Mahkemesinde 2017/847 E, sayılı dosya ile ceza davası açılmış olup yapılan yargılama neticesinde müşterimiz suçlu ve haksız bulunarak aleyhine 1 yıl 1 ay 10 gün hapis cezası ile birlikte adli para cezası verilmiştir."

Müşterilerinin firmalarına verdiği maddi ve manevi zarara ilişkin olarak ise hukuki sürecin devam ettiği kaydedilen açıklamada, yaşanan bu hadiseden sonra firma olarak fason üretim yapmama kararı aldıklarını ve uzun zamandır fason üretim yapmadıkları ifade edildi. Yapılan denetimlerden başarıyla ve sorunsuzca geçtiklerini vurgulayan firma; "Bakanlıkça yayınlanan listede firmamızın adının geçmesi yukarıda belirttiğimiz husus nedeniyledir.

YASAKLI GIDA FİRMAMIZA AİT DEĞİL, İADE İ İTİBAR YAPILMASI İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Belirttiğimiz gibi tespit edilen yasaklı gıdalar firmamıza ait olmamakla birlikte,firmamızın da mağduriyetine sebebiyet vermiştir. Tüm bu hususlarla alakalı ve firmamıza iade-iitibar yapılması yönünde Bakanlıkla görüşmelerimiz devam etmektedir.

HALKIMIZ SAĞDUYULU OLMASINI TEMENNİ EDERİZ

Firmamız Marmara Bölgesinde faaliyet gösteren gözde firmalardan biri olup 3000 metrekare açık, 1200 metrekare kapalı alana sahip olmakla birlikte onlarca çalışanımız evine ekmek götürmektedir. Firmamız ilimizin en eski ve köklü firmalarından biri olup, firmamız aleyhine yürütülen karalama kampanyasına karşı halkımızın sağduyulu olmasını saygıyla tamenni ederiz" 

Etiketler :

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRME ANKETİ

Sizce neler yapılmalı ?

Sonuçlar
Aramaktan Vazgeç