30 Mayıs 2024|Perşembe,18:44:47
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 30.05.2024
DOLAR
32,2057 0,03
EURO
35,0089 0,49
ALTIN
2.427,37 0,24
BİTCOİN
$68.450 1,43
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Av. Begüm Gencer Aytaç
Av. Begüm Gencer Aytaç4 Soruda Devre Tatil Sözleşmelerine Yönelik Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk4 dakika da okunur
09 Mart 2023 - 10:40
09 Mart 2023 - 10:402 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
Toprak Turizm
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Kazı ile Çark Caddesi'nde yürüyüş yaptı

Yılmaz Evcenler 10 yıldır evladı gibi baktığı 'Cango' isimli kazı ile yine Çark Caddesi'nde yürüyüşe çıktı. Caddede papyon takılan kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Kazı ile Çark Caddesi'nde yürüyüş yaptı
Toprak Turizm


Kocaeli'de yaşayan yılmaz evcenler, zaman zaman cango' ismini verdiği kazı ile Adapazarı şehir merkezinde görülüyor. Bu sabahta araçla kent merkezine gelen Evcenler, kazı cango ile Çark Caddesi'nde yürüyüş yaptı.

Caddede kazı gören vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemedi.

yılmaz evcenler, verdiği bir röportajda kazı ile ilgili; "

9 yıl önce doktor arkadaşıma hediye edildi. Biri erkek iki kaza bakmaya başladım. Dişinin 15 gün sonra ölmesinin ardından diğer kazı beslemeye devam ettim. "Cango" ismini verdiğim kaz ile aramda özel bir bağ oluştu. Hayvanları tarlaya götürüyoruz, peşimizden geliyor. Ondan sonra çarşıya götürmeye karar verdim. sakarya ile başladık, İzmit, İstanbul... cango ile beraber geziyoruz. Stres atacağım zaman cango'yu arabaya koyuyorum, beraber geziyoruz. Bir kızım, bir oğlum, bir de cango'm var. Çocuklarımın yeri ayrı, cango'nun yeri ayrı. cango'yu çarşıya gezmeye götürüyorum, çocuklar kıskanıyor. Telafi için çocukları da denize götürüyorum. Çocuklarımla da geziyorum ama cango ile gezmek apayrı bir şey. Sabah hayvanlara bakmaya gidiyoruz, cango peşimizden gelir. Arabaya binince arabaya biner, yazın traktöre biner. Bahçeye ekime gittiğimizde yanımıza alırız. Beraber ekim yaparız, o da eşeler. Vaktimiz beraber geçiyor. cango, işten dönmemi bekler. Geldiğim zaman hemen başlar bağırmaya. Sabah da evde tıkırtıyı duyunca yine bağırmaya başlar. Duyguları hassastır. Sürekli onunla konuşurum. Ben konuşunca o da sesler çıkarmaya başlar" demişti.

 

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

İLGİLİ HABERLER

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç