09 Ağustos 2020|Pazar,10:38:41
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 09.08.2020
DOLAR
7,2915 0,87
EURO
8,5355 0,89
ALTIN
477,20 0,48
BİTCOİN
$11.674,3900 0,62
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet Uzmanı
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet UzmanıKurban Bayramı nda Dengeli ve Sağlıklı Beslenme5 dakika da okunur
14 Kasım 2019 - 13:12
14 Kasım 2019 - 13:123 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
0 yorum

Patronlar Platformu Sakarya, Sırbistan’a Çıkarma Yaptı…

Patronlar Platformu Sakarya Grubu Kasım ayının ilk haftası Sırbistan’ın Başkenti Belgrad ve Sancak Bölgesine çeşitli temaslarda bulunmak için 16 iş adamı ile bu ülkeye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Patronlar Platformu Sakarya, Sırbistan’a Çıkarma Yaptı…

Sırbistan’da ki ilk günlerinde Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyük Elçisi Tanju BİLGİÇ tarafından kabul edilen heyet burada Sn. Büyükelçi tarafından Türkiye - Sırbistan ilişkileri, geçmişi ve günümüzde ki iki ülke halkının bir birine bakış açıları, yöneticiler arası diyaloglar vb. konular hakkında detaylı bir bilgilendirme yaptıktan sonra elçilik ticari ateşesi tarafından geniş kapsamlı bir ekonomik sunum yapıldı. 

Sakarya Patronlar Platformu Başkanı Özkan Pınar ve 16 Platform üyesi ekonomik olarak Sırbistan ile pazar payının artırılması,bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması ve yatırım imkanlarının araştırılması amacıyla gerçekleştirmiş oldukları temaslara, Boşnak  Milli Konseyi özel davetlisi olarak bu bölgede ki iş adamları ile organize edilen b2b görüşmeleri kapsamında ziyarette bulundular.  

Sakarya’da faaliyet gösteren iş adamlarının oluşturduğu heyet burada öncelikle  Boşnak Milli Konseyi'ni ziyaret etti. Konsey Başkanı Jasmina Curic ile görüşen heyet, daha sonra Sancak Bölgesinde ki iş adamları ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Etkinlikte Patronlar Platformu Sakarya Bşk.Vek. Şamil Dedeoğlu Sakarya'nın genel ekonomisi yanı sıra ülke genelindeki jeopolitik konumu, eğitim durumu, üretim kapasitesi, ihracat kabiliyeti, uluslararası ve yerel işletmeleri hakkında bir bilgilendirme sunumu yaptı.
 

100 kadar iş insanının bir araya geldiği ve ikili görüşmelerin yapıldığı bu organizasyonda ciddi somut adımların atılması ve bölgeye yapılacak ihracat kalemlerinin şekillenmesi iki ülke iş insanları tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Ziyarette Boşnak Milli Konseyi ve Patronlar Platformu arasında bir de iş birliği protokolü imzalandı. Protokole göre;

  1. Patronlar Platformu Sancak Bölgesinden Sakarya'da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere destek olacak,
  2. Sakarya'da Sancak Evi açılması için gerekli girişimlerde bulunulacak ve organizasyon sağlanacak.
  3. Her iki bölgenin iş adamları ticarete yönelik çalışmalarını devam ettirecek.
  4.  Sancak bölgesinin turizm alanındaki gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Patronlar Platformu A.Ş İcra Kurulu Üyesi aynı zamanda Sakarya Sigortacılar Der. Bşk. Emre Tan, Sancak Bölgesi ile Sakarya arasında ki turizm canlandırmak için Sakarya’da faaliyet gösteren turizm acentaları eşliğinde  bölgeye ziyarette bulunacak.
  5. Sancak Bölgesi Kalkınma Ajansı Başkanı Samir Kacapor ve Sakaryalı turizm acentalarının bölgenin turizmine kazandırılması ile alakalı ortak çalışmalar içerisinde olacak.

Sakaryalı iş adamları daha sonra Aliya İzzetbegoviç’in birinci yardımcısı ve Boşnak Milli Konseyi'nin Kurucusu Süleyman Ugljanin'i de evinde ziyaret etti.
 

4 günlük temasları sonucu Sakarya ‘ya dönen Platform üyeleri Sırbistan’a yönelik  ihracat kalemleri noktasında çalışmalara başladı. 

Etiketler :

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRME ANKETİ

Sizce neler yapılmalı ?

Sonuçlar
Aramaktan Vazgeç