17 Haziran 2024|Pazartesi,10:07:11
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 17.06.2024
DOLAR
32,7477 0,06
EURO
35,0303 0,17
ALTIN
2.437,44 0,84
BİTCOİN
$66.129 0,28
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Ş. Mahir Tuna
Ş. Mahir TunaKIYMETİ BİLİNMEYEN BAYRAM GECESİ!5 dakika da okunur
28 Mayıs 2024 - 15:07
28 Mayıs 2024 - 15:072 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
Toprak Turizm
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Sakarya’nın yarınlarına 1 milyon vatandaş yön verecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya’nın geleceğine 1 milyon Sakaryalının yön vereceği “Senin Şehrin Senin Planın” uygulamasını açıkladı. Alemdar, şehrin strateji planlarını 21 başlık altında vatandaşların sunacağı projeler üzerinden hazırlayacaklarını söyledi.

Sakarya’nın yarınlarına 1 milyon vatandaş yön verecek
Toprak Turizm


sakarya Büyükşehir belediye Başkanı Yusuf Alemdar, attığı her adımda vatandaşın görüşlerini alarak şehir planlamasını “katılımcı belediyecilik” anlayışıyla yeniden yapılandırıyor.

Alemdar, Büyükşehir Vatandaş Meclisi’nden sonra bu kez “Senin Şehrin Senin Planın” uygulamasını kamuoyuna duyurdu.  

21 farklı tema

Bu proje kapsamında 2025-2029 stratejik planı 1 milyon sakaryalı ile birlikte yürütülecek ve vatandaşlar görüş, öneri, projelerini kolayca sunabilecek. 21 farklı temada şehrin öncelikleri belirlenecek.

Büyükşehir’in kurumsal internet sitesi üzerinde Dijital Yönetişim Ofisi üzerinden paylaşılan “e-katılım” modülü üzerinden uygulamaya alınan sistem, bu başlıkla şehrin yönetimine tüm vatandaşların kolayca katkı sunmasını sağlayacak.

Vatandaş düşüncelerini paylaşacak

Şehirde yaşayan farklı mesleklerden, farklı kültür ve değerleri taşıyan, farklı yeteneklere sahip tüm insanları hayalini kurdukları proje ve icraatları internet ortamı için hazırlayarak Büyükşehir’e sunacak.

Başkan Alemdar, “Tüm hemşerilerimizi Dijital Yönetişim Ofisi e-katılım modülü üzerinden 21 farklı temada önceliklerini belirleyerek şehrimizin sorun ve çözüm önerilerini bize sunmalarını istiyoruz” ifadelerini kullanarak tüm vatandaşlara projeye katılım çağrısı yaptı.  

Şeffaf ve katılımcı belediyecilik

“Türkiye Yüzyılının sürdürülebilir şehirlerini inşa etme noktasında şehrimizin geleceğini birlikte planlayalım” vurgusu yapan Başkan Alemdar, sakarya’yı “şeffaf ve katılımcı belediyecilik” anlayışıyla yeniden inşa edeceklerini ifade etti.

Başkan Alemdar, şunları söyledi: “Katılımcı belediyecilik hedefiyle gerçekleştirdiğimiz çalışmaları Vatandaş Meclisinden sonra e-katılım ile genişletiyoruz. Şehrin stratejik planına vatandaşlarımızı dahil ederek 2025-2029 Stratejik Planımızı açık, şeffaf ve katılımcı yöntemlerle hazırlıyoruz. belediyemizin kaynaklarını hemşerilerimizin önceliklerine göre planlamayı ve etkin kullanmayı hedefliyoruz. Şehrimizin sorun ve çözüm önerilerini bize sunmalarını istiyoruz. Türkiye Yüzyılı’nın sürdürülebilir şehirlerini inşa etme noktasında şehrimizin geleceğini birlikte planlayalım. Şehrin gelecek vizyonuna siz de dâhil olun” dedi.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç