03 Haziran 2023|Cumartesi,06:52:41
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 03.06.2023
DOLAR
18,6661
EURO
19,8094
ALTIN
1.088,64
BİTCOİN
$0,381871 0,00
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Nurseda AYTAÇ
Nurseda AYTAÇBölgesel incelme için en etkili üç cihaz Akyazı'da4 dakika da okunur
24 Mart 2023 - 11:50
24 Mart 2023 - 11:502 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
Emren Bilişim
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

SAÜ'lü öğrencilerden gururlandıran başarı

Sakarya Üniversitesi model uydu takımı "Turkish Defenders", Amerikan Uzay Topluluğu (AAS) tarafından düzenlenen ve Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından desteklenen CANSAT uydu yarışmasında, ilk aşamayı dünya takımları arasında ilk 20'de tamamlayıp büyük bir başarıya imza attı.

SAÜ'lü öğrencilerden gururlandıran başarı
Emren Bilişim


Sakarya Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan turkish defenders takımı haziran ayında turkish defendersnin Virginia eyaletinde yapılacak cansat uydu yarışmasına yarışmaya davet edildi. Uydu fırlatımı için yaklaşık 10 aydır ter döken ekip üyeleri başarının tesadüf olmadığını, insanın istediği şeye odaklanıp yapabileceğine olan inancı tam olduğu müddetçe her şeyi başarabileceğini söyledi.

"Büyük bir başarıya ulaştık"

Takımın Akademik Danışmanı Prof. Dr. Uğur Arifoğlu, "Ekip uzun zamandır gecesini gündüzüne katmakta. Yaklaşık 10 aylık emeğin meyvelerini almaya başlıyoruz. Dünya genelinde ilk 20'ye girerek büyük bir başarıya ulaştık." dedi. Takım kaptanı Yusuf Akpınar ise, "Her başarılı projenin ardında yatan 3 temel unsur vardır: İyi bir ekip, sıkı çalışmak ve sponsorluk. Şimdiye kadar olan süreci başarı ile tamamladık ancak sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi ve ekibimizin, ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edebilmesi için sponsorluk konusunda desteğe ihtiyacımız var ve bu konuda çalışmalarımız devam ediyor." dedi.

Sakarya Üniversitesi'ni amerika'da temsil edecek turkish defenders Takımı; Akademik Danışman Prof. Dr Uğur Arifoğlu, takım kaptanı Yusuf Akpınar, ekip üyeleri Talha Türker, Furkan Özdemir, Musab İbrahim Elibol, Sercan Öztürk, Aslan Aldagesstani ve Abdullah Agah Özdemir'den oluşuyor.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç