BYM yazılım
03 Temmuz 2022|Pazar,11:41:36
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 03.07.2022
DOLAR
16,7832
EURO
17,4971
ALTIN
976,05
BİTCOİN
$0,0017 50,76
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Mustafa Anzele
Mustafa Anzele Sakaryaspor'a 2'si çok iyi 3 forvet lazım3 dakika da okunur
22 Şubat 2022 - 12:02
22 Şubat 2022 - 12:021 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
MARMARA GÖZ
  • PAYLAŞ
1 dakika da okunur
0 yorum

SAÜ Ortadoğu Enstitüsü’nde Yeni Döneme Hazırlık Toplantısı

Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü’nün yeni döneme hazırlık toplantısı, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Tuncay Kardaş, Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ali Balcı ve enstitü akademisyenleriyle gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda nitelikli yayın, uluslararasılaşma ve kamusal fayda olarak belirlenen enstitü prensipleri doğrultusunda yayın hedefleri, kongre hazırlıkları, enstitü işleyişi ve projeler üzerine konuşuldu.

 SAÜ Ortadoğu Enstitüsü’nde Yeni Döneme Hazırlık Toplantısı
MARMARA GÖZ


Toplantıda, Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Çalışmaları yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenim gören öğrencilerin akademik olarak enstitüye fayda sağlamaları konusunda nitelikli yayın yapmaya teşvik edilmeleri hususu üzerine duruldu. Ayrıca enstitü bünyesinde yer alan Ortadoğu Enstitüsü Öğrenci Topluluğu’nun geliştirilmesi ve enstitü akademisyenleri tarafından desteklenmesi gündeme alındı.

Bir başka görüşülen konuysa araştırma görevlilerinin akademik süreçleri ve yayın çıktılarıydı. Bu noktada yapılmakta olan ve yapılması planlanan proje ve yayınlar üzerine konuşuldu. İdari görevler sırasında karşılaşılan zorluklar çözülmeye çalışıldı. 

Toplantıda son olarak, 2022 yılı içerisinde yapılacak olan organizasyonlara değinildi. 6. kez düzenlenecek olan uluslararası ‘Ortadoğu’da Siyaset ve Toplum’ kongresi ve TÜBİTAK destekli ‘Tarih ve Teori’ çalıştay hazırlıklarına değinildi.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç