27 Kasım 2021|Cumartesi,10:45:24
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 27.11.2021
DOLAR
12,4902
EURO
14,1332
ALTIN
714,43
BİTCOİN
$0,8278 51,44
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Semih Kaçar
Semih KaçarNegatiften Pozitife; Pozitif Psikoloji PERMA Modeli7 dakika da okunur
07 Nisan 2021 - 15:42
07 Nisan 2021 - 15:423 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
0 yorum

STK'lardan amirallerin açıklamasına sert tepki

Akyazı'daki sivil toplum kuruluşları, bazı emekli amirallerin bildirisine tepki gösterdi.

STK'lardan amirallerin açıklamasına sert tepki

Akyazı Sivil Toplum Kuruşları'nca yapılan ortak açıklamada, Türkiye'de siyasi iradeye etki etmek için yapılan baskıcı ve muhtıra vari tüm dayatmaları şiddetle reddettikleri kaydedildi.

'2021’in Türkiye’sinde amiral emekli generallerin emekli olanlarının dahi hala siyaseti dizayn etmeye kalkışabilmeleri ibret alınacak bir durumdur.' denilen açıklamada; "Biz bu amirallerin, diplomatların ve diğerlerinin son dönemde Suriye’den Libya’ya, Doğu Akdeniz’den Ege’ye, Kıbrıs’tan Karabağ’a kadar verdiğimiz mücadelelerin hiçbirinde bir araya gelerek, destek için destek bildirisi yayınladıklarını görmedik.  

Yine bunları temmuz hainlerin başlattıkları 15 Temmuz darbe girişimine karşı milletimizin yanında yer alırken de görmedik. Bu sebeple yayınlanan 104 imzalı bildirinin siyaseti dizayn etmeye matuf bir “muhtıracılık” alışkanlığının sonucu olduğu aşikardır. Yapılan açıklamayı şiddetle kınıyoruz. Siyasete,  sandıklar dışındaki yöntemlerle, darbe imalı gece yarısı bildirileri ile ayar verme girişimleri asla kabul edilemez. Bu tarz girişimler ve açıklamalar ülkenin istikbaline zarar vererek düşmanı sevindirmekten başka bir amaca hizmet etmemektedir. Eğer bir yerde sorun varsa bunun çözüm alanı siyasi arenadır ve söz sahibi olan da halktır. Gayr i meşru yollarla birkaç çapulcunun ülkeye ve siyasete ayar vermeye kalkışması kabullenilemez.

DARBECİLERİN ACI SONUNU HATIRLATIRIZ

Milletimiz, 15 Temmuz’da büyük bir  mücadele vererek, darbe geleneğine karşı bir ilki başarmıştır. Bundan sonra da darbe hayali kuranlara 15 Temmuz gecesi milletimizin gösterdiği dik duruşu ve darbecilerin acı sonunu hatırlatırız.

 Bununla beraber suçlunun sadece emekli amiraller olmadığı bilinmelidir. 104 Emekli Amiralin rastlantı sonucu bir araya gelip bu metni hazırladıkları söylenemeyeceğine göre bu işin arkasındaki muharrik gücün de mutlaka tespit edilmesi gerekir.

Akyazı Sivil Toplum Kuruluşları olarak bu tür vesayetçi müdahaleleri şiddetle reddediyor, bütün darbecilerden hukuk çerçevesinde hesap sorulmasını, darbe ve darbe girişimlerinin mimarlarının yargı önünde hesap vermesini istiyoruz.
DESTEK VEREN STK'LAR

AKÇEKÜT
AKİMDER
AKYAZI DİN GÖREVLİLERİ DERNEĞİ
AKYAZI GENÇLİK DERNEĞİ
AKYAZILILARA HİZMET DERNEĞİ
DİYANETSEN
EĞİTİM-BİR-SEN
ENSAR VAKFI
GENÇ ENSAR
GENÇ İHH
İHH
İLİM YAYMA CEMİYETİ
KUR'AN NESLİ PLATFORMU
KUZULUK SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
MAZLUMDER
NORŞİN DERNEĞİ
PEYGAMBER SEVDALILARI DERNEĞİ
TEK-DER
UMUT KERVANI
YETİMLER VAKFI

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

İLGİLİ HABERLER

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç