06 Mayıs 2021|Perşembe,05:42:06
  • Nöbetçi Eczane:
  • HASTANE Eczanesi
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 06.05.2021
DOLAR
8,3269 0,16
EURO
10,0324 0,37
ALTIN
478,94 0,28
BİTCOİN
$57.121,19 3,66
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Semih Kaçar
Semih KaçarAHLAK GELİŞİMİ PERSPEKTİFİNDE İNSAN; LAWRANCE KOHLBERG PRAGMATİZMİ5 dakika da okunur
09 Nisan 2021 - 12:11
09 Nisan 2021 - 12:113 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
0 yorum

Sülüklü Gölü 6 bin liraya kiraladı, konaklama için 1500 lira istiyor

Sülüklü Göl'ün İşletmeciliği yıllık 6 bin liraya bir firmaya verildi. Firma konaklama için gecelik 1500 liraya varan ücret alırken şikayetçi olan köylüler yargıya gidiyor.

Sülüklü Gölü 6 bin liraya kiraladı, konaklama için 1500 lira istiyor

Akyazı ve mudurnu ilçeleri sınırlarında yer alan Sülüklü Göl'ün işletmeciliğinin Milli Parklar tarafından ihale yoluyla bir firmaya verildi.

2011'den beri köylü tarafından işletilip korunan Sülüklü Göl'ün işletmesinin firmaya verilmesi köylünün tepkisine neden oldu.

Glamping tarzı konaklamanın oluşturulduğu Sülüklü Göl'de firmanın gecelik bin 500 liraya varan fiyatlar istediği öne sürüldü. Balıkçılığa ise izin verilmediği iddia edildi.

KÖYLÜLER HAREKETE GEÇTİ

İhalenin adrese teslim habersizce yapıldığını öne süren köylüler konuyu yargıya taşımak için harekete geçti. Köylülerin avukatı Mehmet Kerem Özgen, Akyazı Haber'e yaptığı açıklamada, Sülüklü Göl'ün bir firmaya yıllık 6 bin liraya kiralandığını söyledi.

İhale şartnamesinin adrese teslim yapıldığını savunan Özgen; "
Köylüler adına dava açacağız. Sülüklü Göl Bolu'ya bağlı. Ancak Ankara'dan ihaleye çıkılmış. İhale şartnamesi adrese teslim yapılmış. Milli Parklar' ihalelerinden olmayan şartları getirmişler. Mesela avcılık ruhsatı olması şartı. Bu şart bir kuruma daha önce verilmedi. İhaleyi alan firma kısa süre içinde avcılık ruhsatı almış. Ardından ihaleye girmiş. İlan Ankara'da yerel bir gazeteye verilmiş. Bu şekilde katılım engellenmiş. Yıllık 6 bin lira gibi bir fiyata verilmiş ihale" dedi.

1500 LİRA ÜCRET ALINIYOR

Konuyu yargıya taşıyacaklarını anlatan Mehmet Kerem Özgen; "Yargıya taşıyacağız İdare Mahkemesi'nde. Konaklama ücretleri ihaleden önce normalde girişler 5-10 lira ödenirken şimdi konaklama olarak 1000-1500 lira isteniyor. Pandemiyi de kullanıyorlar" diye konuştu.

Öte yandan yıllık 6 bin liraya ihaleyi alıp, fahiş fiyat alan firmaya kampçılar ve balıkçılarda büyük tepki göstererek yetkilileri göreve çağırdı.

Öte yandan sürekli Sülkü Göl'e balığa giden Ali Yıldırım, balık tutarken jandarmanın gelerek ceza kestiğini ifade ederek; "Küçüklüğümüzden beri buraya gelip balık tutuyoruz. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştık. Şu an balık tutma sezonuyken balık tutmamız engellendi. Ceza kesildi. Bu rahatsız edici bir şey.  Gerekli mercilere şikayette bulunacağım. Halka açık olan Sülüklü Göl'de bu şekilde köylüler ve kampçıların engellenmeleri doğru değil" dedi.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç