27 Kasım 2020|Cuma,07:47:34
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 21.11.2020
DOLAR
7,6223 0,96
EURO
9,0586 0,96
ALTIN
459,05 1,31
BİTCOİN
$18.613,8300 0,13
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Ülkü Bak Beslenme ve Diyet Uzmanı
Ülkü Bak Beslenme ve Diyet UzmanıAlzheimer ve Demansa Karşı MIND Diyeti5 dakika da okunur
06 Ağustos 2020 - 13:01
06 Ağustos 2020 - 13:013 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
0 yorum

Tam saha denetim!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen genelgeye bağlı olarak Sakarya’da da yüzlerce polis ve jandarmanın katılımı ile denetimler gerçekleştirildi.

Tam saha denetim!

İçişleri Bakanlığı tarafından sağlık için hepimiz için sloganı ile ülke genelinde eş zamanlı korona virüs denetimi gerçekleştirildi. Sakarya'da  İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin de katıldığı denetimlerde AVM, restoranlar, kafeler, berber salonları, kuyumcular, bankalar, kahvehaneler, lokantalar, iletişim merkezleri, giyim alanları tek tek denetlendi.
İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce; “Bugün tüm yurtta korona virüs tedbirlerinin yerinde uygulanıp, uygulanmadığını bizzat görmek amacıyla sahadayız. İçişleri Bakanlığı olarak, valilik ve kaymakamlıklarımız ile oluşturduğumuz denetim ekipleriyle birlikte tüm alanlarda; berberler, alışveriş merkezleri, pazarlar, oteller, restoranlar, kafeler her alanda korona virüs tedbirleri ile ilgili alınan tedbirlere ne kadar riayet edilip, edilmediği konusunda sahaya çıktık. Amacımız tamamen rehberlik etmek, bu konuda vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve bu konudaki algıyı biraz daha üst seviyeye çıkartmak” dedi.

"Tedbirler ile sıfırlama gayreti içerisindeyiz"
Diğer dış ülkelerde artışa geçen vaka sayılarına dikkat çeken İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, “Sizlerin de takip ettiği gibi özellikle Avrupa, Amerika ve diğer dış dünyada vaka sayıları artmaya başladı, bunların etkisi de mutlaka bize gelecektir. Biz aldığımız ve alacağımız tedbirler ile bunu en alt seviyeye indirip sıfırlama gayreti içerisindeyiz. Bütün ekiplerimiz ile beraber sahadayız” diye konuştu.

3 bin 150 personel, 275 ekiple denetim

İnce, “Bugün 275 ekip ve 3 bin 150 personel ile Sakarya’da bu denetimler gerçekleştiriliyor. Normalde her gün denetim var, her hafta mutlaka bir iş yerine gidiliyor. Her ay bu denetimler istatistiki bir şekilde yapılıyor. Ama bugüne özel bir algı oluşturmak, dikkat çekmek istedik. Amacımız tamamen, vatandaşımızın bu konudaki bilinç oranını artırmak. Maske diyoruz, maskesiz dolaşma kesinlikle olmamalı diyoruz, mesafe kurallarına mutlaka riayet edilmeli ve temizlik ile hijyen kurallarına da dikkat edersek biz bu işi başarabiliriz diye ümit ediyoruz. Sakarya ilimizde bu alınan tedbirlere riayetin en üst düzeyde olduğunu gördük, birlikte müşahede ettik. Aldığımız bu tedbirlerde rakamlara yansıyor, Sakarya ilimiz daha önceki günlerde rakamsal olarak daha üst seviyelerdeyken vaka sayıları, şu anda tamamen aşağıya inmiş durumda. Bunu koruyup en alta sıfırlama gayreti içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Gün içerisinde 3 bin 150 personelden oluşan 275 ekip Sakarya’da denetimleri devam ettirecek.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRME ANKETİ

Sizce neler yapılmalı ?

Sonuçlar
Aramaktan Vazgeç