16 Nisan 2021|Cuma,11:18:20
  • Nöbetçi Eczane:
  • ATASOY Eczanesi
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 16.04.2021
DOLAR
8,0738 0,83
EURO
9,6825 0,79
ALTIN
458,54 0,98
BİTCOİN
$61.556,27 1,97
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Semih Kaçar
Semih KaçarAHLAK GELİŞİMİ PERSPEKTİFİNDE İNSAN; LAWRANCE KOHLBERG PRAGMATİZMİ5 dakika da okunur
09 Mart 2021 - 20:00
09 Mart 2021 - 20:005 dakika da okunur 3 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
5 dakika da okunur
3 yorum

Vakaların arttığı Sakarya'da yeni yasak geldi

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, alışveriş yaparken vatandaşların kalabalık oluşturmasına neden olan ve belli gün veya saatte yapılan kampanya, çekiliş gibi etkinliklerin yasakladığını duyurdu.

Vakaların arttığı Sakarya'da yeni yasak geldi

Vali Kaldırım, pamukova ilçesini ziyaret ederek korona virüs toplantısına başkanlık etti. Toplantı öncesi ilçede bir dizi ziyaret ve temaslar gerçekleştiren Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilk olarak Pamukova Kaymakamı Cemal Demiryürek ve Belediye Başkanı Güven Övün ile birlikte Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyesi ve Pamukova Belediyesi işbirliğinde restore edilerek hizmete açılan Karaca Ahmed Sultan Türbe ve Camiini gezerek dua etti.

Karaca Ahmed Sultan Türbe ve Camiinin de bulunduğu Paşalar Mahallesinde vatandaşlarla selamlaşıp sohbet eden Vali Kaldırım, patates eken ve çapa yapan mahalle sakinlerine yardım ederek taleplerini dinledi, çocuklar ve gençlerle de yakından ilgilenip onlara çeşitli hediyeler verdi.

Buradan ilçedeki eski tren istasyonu yanında yapımı planlanan Kapalı Pazar Yeri ve Spor Kompleksi alanında incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, daha sonra yapımında sona gelinen yeni İlçe Devlet Hastanesi hizmet binasını gezerek, mevcut durum hakkında bilgiler aldı.

İlçenin gözde mekânlarından olan ve şu an tadilat çalışmaları devam eden Gölpark Belediye Sosyal Tesislerini de gezen Vali Kaldırım, bu alanda düşünülen yeni proje hakkında bilgi aldı.

Pamukova ilçemizde esnaf ziyareti de yaparak esnaflara hayırlı ve bol kazançlar temennisinde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, vatandaşlarımızla bir süre hasbihal ederek salgınla mücadelede tedbirlere uymanın önemini hatırlattı.

Kaymakam ve Belediye Başkanına Ziyaret

Toplantı öncesi Belediye Başkanı Güven Övün’ü ziyaret ederek Belediyenin çalışmaları ve mevcut projeleri hakkında bir brifing alan Vali Kaldırım, İlçe Kaymakamı Cemal Demiryürek’i de makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

 Toplantıya Başkanlık Etti

Ziyaretlerin ardından Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında, Kaymakamlık Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, Pamukova Kaymakamı Cemal Demiryürek, Belediye Başkanı Güven Övün, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, İlçe Sağlık Müdürü ile diğer yetkililerin de katıldığı ‘Korona virüs Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi.

İlimiz ve ilçemizdeki tedbirler ile denetimlerin geniş kapsamlı bir şekilde ele alındığı toplantıda, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü de son durum hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Hem Genel Hem Yerel Bazda Çalışmalar Yapıyoruz

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan ve ilimizde normalleşme adına büyük bir gayretin sergilendiği Korona virüsle mücadele kapsamında hem genel hem de yerel bazda yapılan çalışmaları görüşmek üzere Pamukova ilçesine geldiklerini belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım;

“Bu hafta hedefimiz rengimizi ‘Turuncuya çevirip esnafımızın yüzünü güldürmek ve bu hedefe de kilitlenmiş durumdayız.
- Her gün farklı bir ilçede salgınla mücadele toplantısı gerçekleştiriyor, derinlemesine analiz yaparak son durumu değerlendirip alınabilecek ek önlemleri görüşüyoruz.
- Hayatı normale çevirebilmek ve ilimizi hak ettiği yere getirebilmek adına;
- Tedbirleri daha da sıkılaştırdık,
- Denetimleri 3 katına çıkardık,
- Muhtarlarımızı denetimlerde ve tedbirlerin uygulanması ile takibinde tam yetkili kıldık,
- Belediye, STK, meslek örgütleri bünyesinde özel denetim ekipleri oluşturduk,
- Pazar yerlerinde var olan HES Kodu uygulamasının kapsamını genişleterek giriş ve çıkışları daha kontrollü hale getirdik, sıkılaştırdık,
- İlçelerimizde bulunan ana cadde, meydan ve ana yollarda kontrolleri artırdık,
- Vatandaşın yoğun ve iç içe oturduğu meydan, cadde gibi yerlerdeki oturaklar, Belediyelerimiz tarafından kaldırılıyor,
- Karantina tedbirlerini daha etkili ve sıkı uyguluyoruz,
- Ziyaret, kapalı alanlarda buluşma, taziye, mevlit gibi yasakları sıkı bir şekilde denetliyoruz.
- Bir karar daha alarak, alışveriş yaparken vatandaşların kalabalık oluşturmasına neden olan ve belli gün veya saatte yapılan kampanya, çekiliş vb. etkinlikleri yasakladık,
- Şehrimizde birlik ve beraberlik içinde çok güzel bir kenetlenme olduğunu görüyorum. Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Sağlık ordumuz, Emniyet ve Jandarmamız, kamu kurumlarımız, Meslek Odalarımız ve Sivil Toplum Örgütlerimiz bu alanda çok iyi çalışıyorlar” dedi.
Vatandaşlarımızdan Destek Bekliyoruz
Özellikle vatandaşlarımızdan azami destek ve hassasiyet beklediklerini ifade ederek çok kritik bir haftanın eşiğinde olduğumuzu söyleyen Vali Kaldırım,
- Bu zorlu günleri geride bırakabilmek için herkesin kendi tedbirini almasını,
- Zaten yasak olan ziyaretlere, taziyelere ve misafirliklere ara verilmesini,
- Zaruri olmadıkça dışarı çıkılmamasını isteyerek,
“Vatandaşlarımızın hareketlerini asgariye indirmesi halinde salgının yayılımının da duracağına” işaret etti.

YORUMLAR (3)
Vatandaş
Vatandaş

Bu yasaklara neden kongre açılış vs gibi ortamlardaki kalabalıklar dahil olmuyor

CEVAPLA

Dertli
Dertli

Neden sayın valim hastanelerde test yapma oranı dustu

CEVAPLA

Cihangir YILDIZ
Cihangir YILDIZ

İş yapmak için iş yapmak...

CEVAPLA

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç