04 Mart 2024|Pazartesi,14:52:52
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 04.03.2024
DOLAR
31,5104 0,47
EURO
34,2367 0,58
ALTIN
2.110,70 0,46
BİTCOİN
$65.150 5,41
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Av. Begüm Gencer Aytaç
Av. Begüm Gencer Aytaç7 SORUDA İŞÇİ-İŞVEREN UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK7 dakika da okunur
31 Aralık 2022 - 13:11
31 Aralık 2022 - 13:114 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
Toprak Turizm
  • PAYLAŞ
4 dakika da okunur
0 yorum

Vali Kaldırım'ın yeni yıl mesajı

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Kaldırım'ın yeni yıl mesajı
Toprak Turizm


Vali Kaldırım'ın yeni yıl mesajı şöyle; "
Gerek sahip olduğu şanlı mazisi, kadim değerleri, zengin kültürel bakiyesi, gerekse göz alıcı doğal güzellikleriyle, milli ve manevi değerlerine bağlı, vatan ve bayrak aşkıyla zirveleşen Anadolu’muzun müstesna ve asil insanlarının yaşadığı benzersiz bir şehir olan Sakarya’mızda başarılarla dolu bir yılı geride bırakırken, yeni fırsatlar ve hedeflerle daha iyi, daha güzel, daha huzurlu, daha müreffeh olmasını dilediğimiz yeni bir yılı daha karşılamanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz.

Tüm Dünyanın özlemini çektiği barış ve kardeşlik ortamının artmasını dilediğimiz 2023 yılının; ilimiz, ülkemiz ve tüm dünya için sağlık ve huzurla dolu bir yıl olması en büyük temennimizdir. İnsanı baştacı ederek merkeze alan medeniyet tasavvurundan tevarüs ettiği birkimi, değerleri ve yönetim anlayışıyla bütün insanlığa değer katan ve çok büyük katkılar sunan, tüm dünya insanlarına ayırım gözetmeksizin kucak açarak şefkat ve merhamet elini uzatan güzel ülkemizin, daha da gelişerek her anlamda ve her alanda hedeflediği ve hak ettiği yere gelmesini arzuluyoruz.

Son yıllarda dünya genelinde büyük bir etki bırakan ve tüm ilişkilerimizi derinden etkileyen salgın sürecinin büyük ölçüde gücünü kaybettiği ve uzun bir aradan sonra yeniden bir araya gelebildiğimiz ve sevdiklerimizle kucaklaşabildiğimiz 2022 yılı içerisinde küresel ölçekte yaşanan farklı sıkıntılara rağmen, ülkemiz ve Sakaryamız huzur ve güven içerisinde her alanda başarıdan başarıya koşmuş ve hedeflerine bir adım daha yaklaşmıştır. Ülkemizin müstesna şehirlerinden biri olma konumunu güçlendiren Sakarya’mızın huzur şehri olma potansiyelini devam ettirmesi, markalaşarak daha da kalkınması, büyümesi, daha müreffeh ve katma değerli hale gelmesi ve dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden biri olması için yoğun bir şekilde yürüttüğümüz çalışmalarımızın meyvelerini alarak, önemli kazanımlar elde ettiğimizi memnuniyetle görüyoruz.

Şehrimizin tüm aktörleri ve toplumun tüm kesimleri ile birlikte, yine birlik ve dayanışma içerisinde olmaya gayret ederek dünyanın marka şehirlerinden birisi yapmaya kararlı olduğumuz Sakarya’mızın, hedeflerine ulaşması için büyük bir şevkle çalışmaya yeni yılda da devam etme gayretinde olacağız. Ortak akıl ve akıllı kent konseptiyle hareket ederek daha rekabetçi bir şehir inşa etmeyi, tematik ve odaklı çalışmalarla yatırım ortamı ve iklimini daha da iyi hale getirmeyi, gelişen, çeşitlenen ve daha fazla katma değerli hale gelen insan kaynağıyla birlikte; kültür, sanat, sağlık, eğitim, tarım, turizm, spor gibi alanlarda  da önemli bir cazibe merkezi haline gelmeyi ve sağlam altyapısıyla üretimde uluslararası ölçekte söz sahibi olmayı hedefliyoruz.

Ayrıca üç ana sektörü; akıllı tarım, akıllı turizm ve yeni nesil sanayi vizyonunu birbirini destekleyen ve tamamlayan bir şekilde geliştirerek, en büyük sermayemiz ve hazinemiz olan muhteşem doğamızı ve bereketli tarım alanlarımızı koruyarak, inovasyon, yazılım, bilişim, akıllı sistemler, girişimcilik, Ar-Ge, tasarım, biyoteknoloji gibi yeni nesil alanlarda öncü bir şehir vizyonu ve hedefleriyle çalışmayı sürdürüyoruz. Bütün bu hedeflere ulaşabilmek için şehrimizin tüm kesimleri ve paydaşları ile birlik, beraberlik, aynı bakış açısı, vizyon ve sinerji içerisinde hareket etmeye büyük önem veriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; hep birlikte karşılayacağımız 2023 yılının her türlü sıkıntıdan uzak, mutluluk, sağlık ve huzur dolu geçmesini temenni ediyor; vatansever, mert, yiğit, misafirperver, alicenap, vatan, mukaddesat ve bayrak aşığı Sakaryalı tüm hemşehrilerimin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.
 

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

İLGİLİ HABERLER

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç