21 Ekim 2021|Perşembe,04:12:33
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 21.10.2021
DOLAR
9,2289 0,19
EURO
10,7896 0,37
ALTIN
529,01 0,23
BİTCOİN
$0,4136 66,33
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Semih Kaçar
Semih KaçarNegatiften Pozitife; Pozitif Psikoloji PERMA Modeli7 dakika da okunur
24 Mart 2021 - 11:24
24 Mart 2021 - 11:243 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
0 yorum

AK Parti'nin büyük kongresini Ali İhsan Yavuz yönetiyor

AK Parti'de 7. Olağan Büyük Kongre'si Ankara'da yapılıyor. Kongrenin divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz yapıyor.

AK Parti'nin büyük kongresini Ali İhsan Yavuz yönetiyor

AK parti 7. Olağan Büyük Kongresi başladı. akp Tüzüğü'nün ilgili maddeleri uyarınca, kongreyi yönetmek ve divan başkanlığını yürütmek üzere divan başkanı ve üyelikleri için seçim yapıldı. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, salonda kongrenin toplanması için gereken delege sayısının tespit edildiğini, yeterli çoğunluğun hazır bulunduğunu, böylelikle kongrenin açıldığını ilan etti.

Kandemir, tüzüğün ilgili maddeleri uyarınca açık oylamayla divan ve divan kurulunun tek bir liste halinde oylanmasının kabul edildiğini belirtti. Kongrede, divan başkanı ve divan üyelikleri seçiminin liste yöntemine göre, birlikte ve aynı anda yapılması arz ve teklif edildi. Teklifin kabul edilmesinin ardından, divan başkanı ve üyeleri belirlendi. Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Ali İhsan Yavuz seçildi.

Yavuz'un divan üyeliklerinin yardımcılıklarını ise, Genel Sekreter Fatih Şahin, Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Keşir, Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyüp Kadir İnan, Uğur İbrahim Altay, Seher Ünsal, Ekrem Olgaç, Belgin İba yapıyor.

Kongre dolayısıyla partililer, sabahın erken saatlerinden itibaren salonun önünde toplandı. Salon çevresi, bariyerlerle araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Kongreye katılacaklar için güvenlik noktaları oluşturuldu. Partililer, güvenlik noktalarında detaylı üst aramasından geçirildikten sonra alana alınmaya başlandı. Salona giremeyen partililerin de kongreyi takip edebilmeleri için dışarıya dev ekranlar kuruldu. Kongre salonunda delegeler, engelliler, gazeteciler ve köşe yazarları için ayrı platformlar yer aldı.

AK Parti 7'nci Olağan Kongresi'ne katılmak üzere alana giriş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini bekleyen vatandaşlara seslenerek il il selam verdi.

"KAR YAĞIŞININ MİKROPLARI TEMİZLEDİĞİ ANLAMLI BULUŞMA..."

Tüm illerden Ankara'ya gelen partililerin coşkusunu görünce illeri tek tek selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kar yağışının tüm mikropları temizlediği bir anlamlı buluşmada sizleri selamlıyorum" dedi.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç