Bisiklet Vadisi
20 Ağustos 2022|Cumartesi,06:01:08
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 20.08.2022
DOLAR
18,0876
EURO
18,1625
ALTIN
1.016,26
BİTCOİN
$0,2365 14,09
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Ş. Mahir Tuna
Ş. Mahir TunaCAMİ ŞADIRVANLARI VE OKULLARIN BASKET POTALARI6 dakika da okunur
28 Mart 2022 - 23:30
28 Mart 2022 - 23:302 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
MARMARA GÖZ
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Seçim kanunu Teklifi TBMM Genel Kurulu'na geliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "TBMM Anayasa Komisyonu'nda kabul edilen Milletvekili Seçimi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifimiz yarın TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlanacak" dedi.

Seçim kanunu Teklifi TBMM Genel Kurulu'na geliyor
MARMARA GÖZ


Hayati Yazıcı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu’nda kabul edilen Milletvekili Seçimi Kanunu Teklifiyle ilgili açıklama yaptı. Yazıcı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

* Bilindiği gibi TBMM Anayasa Komisyonu’nda kabul edilen Milletvekili Seçimi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifimiz yarın TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanacak.

* Teklifimizde yapacağımız ekleme ile görme engelli vatandaşlarımızın tek başına oy kullanmalarına imkan sağlayacak çok önemli bir düzenlemenin de hayata geçirilmesini hedefliyoruz. Bu düzenlemenin uygulanmasıyla ‘oyun gizliliği’ esası korunmuş olacaktır.

GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARA UYGUN OY PUSULASI

Yazıcı, görme engelli vatandaşlara özel oy pusulalarının tasarlanacağını belirterek açıklamasının devamında şunları kaydetti:

* Görme engelli kardeşlerimizin vatandaşlık görevini yerine getirirken karşılaştığı sıkıntıya son verecek bu düzenleme ile ‘görme engelli seçmenlerin kullanabilmesi için oy pusulalarına uygun şablon’ uygulaması yapılacaktır.

* Böylece, görme engelli seçmenlerimizin ‘oyun gizliliği’ esasına uygun bir şekilde oy kullanmalarına imkan sağlanacaktır. Her zaman belirttiğimiz gibi, bizim için önemli olan hür irade ve hür iradenin engellenmeden sonuç vermesini sağlamaktır.

Etiketler :
YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç