sbb anneler gunu
09 Mayıs 2021|Pazar,09:04:03
  • Nöbetçi Eczane:
  • ASLI BİRİNCİOĞLU Eczanesi
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 09.05.2021
DOLAR
8,2364 0,40
EURO
10,0327 0,28
ALTIN
484,93 0,49
BİTCOİN
$58.609,55 1,07
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Semih Kaçar
Semih KaçarAHLAK GELİŞİMİ PERSPEKTİFİNDE İNSAN; LAWRANCE KOHLBERG PRAGMATİZMİ5 dakika da okunur
22 Nisan 2021 - 14:46
22 Nisan 2021 - 14:463 dakika da okunur 3 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
3 yorum

Murat Ekşi: Arazi Araçlarına Merakından 600 Adet Defender Land Rover Aldı

Arazi araçlarına tutkusu ile tanınan İş Adamı Murat Ekşi, Askeriye tarafından ihaleye çıkan 600 adet Defender Land Rover arazi aracı satın aldığını söyledi. Tutkusu ve hobisi hakkında bilgiler veren Ekşi’nin inşaat sektöründeki başarıları da gündemde.

Murat Ekşi: Arazi Araçlarına Merakından 600 Adet Defender Land Rover Aldı

Hobisini ticarete dönüştürdü

Arazi tipi araçlara olan tutkusu ile bilinen Ekşi, bu yöndeki tutkusunu  ticarete çevirme kararı aldığını söyledi. Bu yöndeki faaliyetlerine 1997-2008 model araçlardan oluşan 600 adet Land Rover filosu satın alarak başladığını aktaran Ekşi, şöyle devam etti: “Satın alınan araçların bir kısmını Söğütlü 3.Organize sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasında satışa çıkardım. Araçların bazılarını da “Off Road” modifiyeden geçirerek yeni konsept şeklinde satışa çıkaracağım.”

Yeni ticari sahadaki faaliyetleri konusunda bilgi vermeye devam eden Murat Ekşi, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Türkiye’de kendim de dahil 100 binlerce kişinin klasik kasa defender meraklısı olduğunu biliyor olmam, böyle bir işi ticarete çevirmemde en büyük etken oldu. Böyle bir yatırımı doğru bularak Türkiye'deki satışa sunulan askeri araçları toplama kararı aldım. İnanıyorum ki bu aldığım araçları Restore ve Modifiye ettikten sonra meraklıları tarafından talep görecek.”

Ayrıca Ekşi özel restore ve modifiye yapacağı araçları meraklılarına www.defendergarage.com isimli sayfadan erişime sunduklarını da ekledi.

14 bin konut satışı ile gelen başarı

2000’den sonra 14 bin konut inşa edip satma başarısı gösteren Ekşi, sektöründe de gündem olan başarısıyla ilgili şunları söyledi:  “İstanbul ve Sakarya'da inşaat yaparken, Temmuz 2016'da yapımına başlanılan ve tamamlandığında bağlantı yolları dahil toplamda 400 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak, Kuzey Marmara Otoyolu’nun İstanbul-Karasu arası mesafeyi bir saate düşeceği çok önemli bir gelişmeydi. Çünkü bu gelişme ile Sakarya'nın Karasu ilçesine taleplerin iyice artacağını açıktı. Fırsatı değerlendirmek için yatırımlarımın ağırlığını Karasu ve Sakarya'ya çevirdim. 2016 yılından sonra konut satışında rekor dercelere ulaştım,inşa ettiğim konutların tamamını satarak büyük bir başarıya imza attım.”

İnşaat sektöründe elde edilen tecrübe ve başarılarını sürdürmek için yeni proje tasarımları üzerinde çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Ekşi, bununla beraber yeni ve farklı sektörlerdeki varlığını da arttırmak için tutkularından yola çıktığını ifade etti.

Ekşi: Nargile tütünü ihracı da yapıyoruz

Ticari faaliyet sahasını genişletme konusunda arayışlarının dürdüğünü aktaran Ekşi, bu kapsamda yeni ürünler, pazarlar ve fırsatları çok yakından takip ettiğini aktardı. Özellikle bazı ülkeler için Türk tütünü ve nargile kültürünün öneminin olduğunu aktaran Ekşi, bu konudaki talepleri karşılamak üzere nargile tütünü ihracatı yaparak, ülkemize döviz kazandırmaya başladıkları için mutlu olduklarını dile getirdi. 

YORUMLAR (3)
Öztürk oto
Öztürk oto

Bunun adı hobi değil sağlam ticaret hayırlı olsun Allah utandırmasın

CEVAPLA

Engin
Engin

Askerde kullandım güzel jeep mantıklı bir hareket

CEVAPLA

Vatandaş
Vatandaş

Kalitesiz insaatlar,karasu da yapılanları biliyorum..

CEVAPLA

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç